Neurochirurgia czynnościowa: Skuteczne leczenie również choroby Parkinsona

Zwłaszcza pacjenci z zespołem Parkinsona mogą podczas leczenia korzystać ze wsparcia dzięki produktom inomed.

Zostawiać jak najmniej śladów – oto jeden z celów neurochirurgii funkcjonalnej. Jest ona wspomagana przez produkty firmy inomed Medizintechnik, na przykład podczas leczenia pacjentów z zespołem Parkinsona (choroby Parkinsona). Technika firmy inomed jest wykorzystywana w metodach o minimalnej inwazyjności w celu eliminowania niepotrzebnych uszkodzeń u pacjentów podczas leczenia neurochirurgicznego. Podczas leczenia po zdiagnozowaniu choroby Parkinsona – od zaplanowania zabiegu aż do jego wykonania – pomoc w neurochirurgii funkcjonalnej ma swoją nazwę: inomed!

Również w neurochirurgii funkcjonalnej pierwsze miejsce zajmuje oczywiście dokładna diagnostyka, która jest podstawą dalszych terapii i działań. Dzięki technologii inomed zabiegi na mózgu są dokładnie planowane i wprowadzane do aparatury stereotaktycznej. Kolejną możliwość diagnostyczną w terapii stanowi biopsja, odbiór sygnałów za pomocą mikroelektrod oraz termolezja o częstotliwości radiowej. W celu lokalizacji obszarów głębokich mózgu oraz uproszczenia procesów oferujemy kompletne systemy mikroelektrod do zabiegów stereotaktycznych, posuwy mikrosond, systemy stereotaktyczne, oprogramowanie do planowania, generator termolezyjny oraz duży asortyment elektrod i akcesoriów – całe wyposażenie techniczne dla neurochirurgii funkcjonalnej na miarę naszych czasów.

Głęboka stymulacja mózgu w leczeniu choroby Parkinsona

Produkty inomed są wykorzystywane w szczególności podczas neurochirurgicznego leczenia pacjentów cierpiących na zespół Parkinsona. Za bardzo skuteczną metodę leczenia choroby Parkinsona uważana jest między innymi głęboka stymulacja mózgu >>, w której pacjentowi wszczepiany jest programowalny generator impulsów. Wytwarza on impulsy elektryczne, które umożliwiają eliminację nieprawidłowych impulsów o nadmiernej aktywności. Metoda ta może być stosowana w przypadku zespołu Parkinsona, jak również dyskinezy i drżeń samoistnych.

W przypadku głębokiej stymulacji mózgu w leczeniu choroby Parkinsona wykonywana jest operacja mózgu, która jest skutecznie wspomagana przez technologię systemów stereotaktycznych firmy inomed. Zasadnicze znaczenie mają tutaj planowanie i kontrolowanie zabiegu, a produkty inomed są uzupełnieniem terapii choroby Parkinsona.

Technologie firmy inomed wspomagają jednak nie tylko terapię pacjentów z zespołem Parkinsona, ale również leczenie ciężkich bólów chronicznych w ramach terapii z neuromodulacją >>. W przeciwieństwie do wcześniejszych rodzajów terapii nie są tutaj stosowane metody destrukcyjne (przecinanie nerwów).