Neuromonitoring w chirurgii miednicy zapewnia większe bezpieczeństwo pacjentów

Opatentowana w Niemczech technologia pIOM® do neuromonitorowania nerwów miednicznych może pomóc w ograniczeniu deficytów pooperacyjnych

Technologia pIOM® do neuromonitorowania nerwów miednicznych, opatentowana przez inomed w Niemczech, może zminimalizować ryzyko uszkodzenia nerwów podczas interwencji chirurgicznych w obrębie miednicy małej. Neuromonitoring nerwów miednicznych umożliwia śródoperacyjną kontrolę funkcji nerwów i może w ten sposób zmniejszyć występowanie uszkodzeń wtórnych oraz znacząco przyczynić się do utrzymania jakości życia pacjentów. Technologia pIOM® śródoperacyjnego neuromonitorowania nerwów miednicznych została opracowana w ciągu dwunastu lat intensywnych badań prowadzonych we współpracy z University Medical Center Mainz i jest obecnie wykorzystywana w wielu klinikach.

Technologia pIOM® dla neuromonitoringu miednicy pomaga zachować jakość życia

W miednicy mniejszej struktury autonomicznego układu nerwowego są złożone i czasami trudne do rozróżnienia, co sprawia, że neuromonitorowanie miednicy jest w tym obszarze bardzo ważne.

Neuromonitoring nerwów miednicznych jest odpowiedni dla różnych procedur chirurgicznych w obrębie miednicy mniejszej i do tej pory był wykorzystywany przede wszystkim do usuwania raka odbytnicy w trakcie całkowitego wycięcia mezorektum (TME). Neuromonitorowanie nerwów miednicznych może zmniejszyć ryzyko nietrzymania moczu lub dysfunkcji seksualnej po całkowitym usunięciu mezorektum. W ten sposób technologia pIOM® opracowana przez inomed znacząco wspomaga chirurga w utrzymaniu jakości życia pacjentów chorych na nowotwory odbytnicy.

Zaawansowana technologia inomed chroniąca nerwy

neuromonitoring miednicy realizowany jest przy użyciu specjalnie skonfigurowanych systemów ISIS IOM >>, które od dziesięcioleci sprawdzają się w neurochirurgii i chirurgii ogólnej, oraz uniwersalnego monitora C2 Xplore i jego oprogramowania C2 pIOM® >>. Dzięki akcesorium pIOM® >>, które zostało opracowane specjalnie dla neuromonitoringu nerwów miednicznych, inomed oferuje kompletne rozwiązanie w zakresie dedykowanego monitorowania.

Jednoczesne wyświetlanie sygnałów EMG z mięśni zwieraczy odbytu i ciśnienia w pęcherzu ułatwia chirurgowi identyfikację nerwów i tym samym bardziej delikatne działanie.

Neuromonitoring miednicy może być również bardzo przydatny w innych specjalnościach, takich jak ginekologia czy urologia.

NEUROS-Study Annals of Surgery Prof. W. Kneist et al. >>
ISIS pIOM® broszura >>

C2 Xplore pIOM® broszura >>
pIOM® application note ISIS Xpert >>
pIOM® application note C2 NerveMonitor >>
pIOM® literatura >>