inomed

Neuromonitoring miednicy pomaga uzyskać wyższy poziom bezpieczeństwa dla pacjentów

Technologia pIOM wykorzystywana w chirurgii miednicy mniejszej może zmniejszyć powikłania pooperacyjne

Ostatnio inomed zakończył prace nad technologią pIOM neuromonitoringu w chirurgii miednicy. Ta nowa technologia może pomóc zminimalizować ryzyko zaburzeń nerwowych w czasie zabiegów chirurgicznych miednicy mniejszej, co może zmniejszyć częstość występowania powikłań pooperacyjnych. Ocena w czasie rzeczywistym nerwów może pomóc utrzymać jakość życia wielu pacjentów. Technologia pIOM do neuromonitoringu w chirurgii miednicy została udoskonalona po dziesięciu latach badań klinicznych we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Moguncji (Niemcy) i jest stosowany w wielu klinikach.

Technologia pIOM do neuromonitoringu w chirurgii miednicy pomaga w utrzymaniu jakości życia

W obszarze miednicy mniejszej struktura autonomicznego układu nerwowego jest bardzo skomplikowana i trudna do oceny wizualnej. Neuromonitoring może być stosowany do wielu zabiegów chirurgicznych w miednicy mniejszej i dotychczas stosowany jest przede wszystkim do resekcji raka odbytnicy, który jest jednym z najczęściej występujących rodzajów raka na świecie. Z wyboru jest stosowana procedura całkowitego wycięcia mezorektum (TME). Podczas resekcji odbytnicy neuromonitoring może znacznie zmniejszyć ilość powikłań, takich jak nietrzymanie moczu lub dysfunkcji seksualnej. Dlatego technologia pIOM pozwala chirurgom na utrzymanie jakości życia wielu krytycznie chorych pacjentów.

Technologia high-tech w monitorowaniu nerwów

Neuromonitoring w chirurgii miednicy jest realizowany przez zastosowanie  odpowiednio skonfigurowanego Systemu ISIS IOM >>, który demonstruje swoją wartość w chirurgii ogólnej i neurologicznej od dziesięcioleci. Nowe akcesoria pIOM >> zostały specjalnie zaprojektowane w celu użycia w chirurgii miednicy aby dopasować zastosowanie do potrzeb chirurgicznych w idealny sposób.

Jednoczesne wyświetlanie ciśnienia pęcherza i sygnałów EMG mięśni zwieracza odbytu pozwalają chirurgowi w pełni polegać na neuromonitoringu i skupić swoją uwagę na obszarze docelowym.

Inne działy, takie jak proktologia, ginekologia i urologia mogą również korzystać z neuromonitoringu w chirurgii miednicy w przyszłości.

pIOM broszura >>

pIOM nota aplikacyjna >>

pIOM literatura >>